HAKKIMIZDA

Ekopest, İstanbul merkezli olmak üzere tüm Türkiye genelinde haşere kontrol hizmetleri konusunda faaliyet göstermekle birlikte, ülkesini tamamen yerli sermaye ile kurulup, yurtdışında Irak ( Erbil ), Rusya ( Novosibirsk ) ülkelerinde kendi sektöründe temsil eden ilk ve tek Türk firmasıdır. EKOPEST, insan sağlığına zarar veren, kentsel yaşam alanlarına yerleşmiş zararlılardan korunmak için PPCM ( İLERİ DÜZEY ZARARLI YÖNETİMİ ) sistemini kuran ve kurduğu bu sistemi interaktif metotlarla kalıcı çözümler ile sürdüren, Pest Kontrol Yönetim Şirketi’ dir.

Ekopest ’in bu platformda rakiplerinden ayrıldığı temel farklılar;

 • PPCM ( Perfect Pest Control Management )
  Zararlıları kontrolü ve önleme faaliyetleri kapsamında PPCM (Perfect Pest Control Management) modelini ilke edinen firmamızın politikası "insanlara haşeresiz ortamlar sağlamak" tır. Bu politikadan yola çıkarak insan yaşamı ile ilişkili tüm alanlarda, haşerelerle mücadele sistemlerini ekonomik ölçütlerle, maksimum düzeyde etkin ve doğal yaşama hassas ekolojik yöntem ve materyallerle projelendirir ve uygularız. 

 • Dokümantasyon
  Pest kontrol programının tüm işlem basamaklarının kayıt altına alınması izlenebilirlik açısından büyük önem taşımaktadır. Hizmet dönemi boyunca toplanan veriler dönem sonu sunumunda işletme yetkilileri ile birlikte detaylı bir biçimde değerlendirilerek bir sonraki hizmet döneminin stratejileri belirlenir. Hizmet verilen tüm projelerin aylık değerlendirme raporlarının yanı sıra trend analizleri de hazırlanmaktadır. 

 • Önleyici Hizmetler
  İşletmelerdeki en büyük tehlike kaynağı tedarikçilerdir. Tedarik zinciri yoluyla dışarıdan getirilen tüm materyaller pest transportu açısından en önemli yeri tutar. İşletmenin bu tehlikeden korunması amacıyla Kalite Departmanı veya Satınalma Departmanı işbirliği ile Pest Kontrol Kapsamında Tedarikçi Değerlendirmeleri gerçekleştirilmektedir. Pest kontrol programı uygulanma aşamasında da izleme devam ettiği gibi uygulama sahasında gelişen faaliyetler (inşaat tadilat yıkım vb.) neticesinde kılavuz raporlar hazırlanarak yönetime sunulur.

 • Eğitim Hizmetleri
  “Bir işletmenin Pest Kontrol Performansı ancak o işletme çalışanlarının bu sisteme katkısı ile sağlanabilir” Yıl içerisinde işletmede aktif rol alan çalışanlara pest kontrol eğitimi verilerek desteğinin alınması Sanitasyon ve Hijyen koşullarının iyileştirilmesini hızlandırmakta ve böylece zararlıların beslenme ve barınma kaynaklarının ortadan kaldırılması yönünde avantaj sağlamaktadır.

 • İnsan Kaynağı
  “Ekopest gücünü çalışanlarından alır”. Biyolog, Ziraat Mühendisi, Kimyager ve Peyzaj mimarlarından oluşan yönetim kadromuz ile iyi eğitilmiş ve sürekli denetlenen operasyon kadromuzla hizmetin kalite kavramı içerisinde verilmesini sağlamaktayız.

 • Kurumsallaşma
  Ekopest, faaliyetlerini kişilere bağlı kalmadan sürdürebilmenin alt yapısını hazırlamıştır. Kurumsallaşma süreci içerisinde hazırlamış olduğumuz temel işlemler;
  • Personelimize İş ve görev tanımları açık olarak yapılmaktadır.
  • İşletme içi kurallar ve yönergeler belirlenmiş ve çalışanlarımıza bildirilmiştir.
  • İşletmemizdeki(Personel, mali işler, operasyon, pazarlama vb. gibi) birimlerin iş akışları tespit edilmiştir.
  • Firmamızın kendisine has temel ilkeleri ortaya konulmuştur.
  • Yetki ve sorumluluklar özenle tespit edilmiş ve verilmiştir.
  • Yetki ve sorumluluklar, o yetkiyi veya sorumluluğu taşıyabilecek kişilere verilmiştir.
  • Nihai kararlar istişare ile almaktayız.
 • Denetim
  İnsan odaklı bir hizmet modeline dayanan sistemimizin kusursuz bir şekilde işlemesi için tüm operasyonumuz haberli ve habersiz denetim modelleri ile kontrol edilmektedir. Denetim modelimizin en büyük farklılığı ise, denetim sonuçlarının şeffaf bir şekilde müşterimizle paylaşılması ve sonuçlara göre alınacak aksiyonların hızlı bir şekilde harekete geçirilmesidir.

 • Hizmet Ağı
  Ekopest ‘in özellikle zincir işletmeler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi kaliteli hizmetini sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye genelinde aynı standartta sunabilmesidir. Ekopest çözüm ortaklığı sunduğu müşterilerinin il ya da bölge dışı projelerinde taşeron kullanmaz. İstanbul genel müdürlük olmak üzere; Ankara, İzmir, Antalya, Samsun, Adana, Diyarbakır, Eskişehir illerinde bulunan mobil ekiplerimizle tüm Türkiye genelinde aynı kalite ve standartta hizmet verebilmekteyiz.

 • İş Sağlığı ve İş güvenliği
  Hizmetlerimizin yapılması sırasında işyerinizdeki fiziki çevre şartları sebebiyle işçilerin maruz kaldıkları sağlık sorunları ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması veya azaltılması ile alakalı olarak firmamız tüm çalışanlarına bu konuyla ilgili kanun yürürlüğe girmeden önce 2011 yılında A sınıfı bir iş güvenliği uzmanı tarafından ‘ Yüksekte, Kimyasalla ve Elektrikle çalışma’ konularında eğitim ve sertifika verilmiştir. Çok tehlikeli sınıfa giren hizmet dalımızla alakalı olarak çalışanlarımızın ve müşterilerimizin can güvenliği her işin başında gelmektedir.